Uzm. Dr Fatma AKYEL saldırıya uğradı.

Yine şiddet saldırı yine sağlıkçıya Türk Sağlık Sen, Sağlık Sen, Tabip Odası ve Aile Hekimleri Derneği Kastamonu şubeleri olarak basın açıklaması yaparak Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanemiz hekimlerinden; Arkadaşımız Uzm. Dr Fatma AKYEL Dahiliye polikliniğinde öğle tatili olmasına rağmen, fedakarlıkla yaptığı görevi başında saat 12:20 sularında hastalarını muayene ettiği esnada, poliklinik odasında hasta yakını tarafından ŞİDDETE maruz bırakılmıştır.
Her alanda şiddetin karşısında olduğumuzu belirtiyor, bu tür çirkin olayların benzerlerinin yaşanmaması ve suçluların bir an önce en ağır cezai işleme tabi tutulması için görevini canla başla yapan hekimimize Yapılan bu menfur olayı ESEFLE ve ŞİDDETLE KINIYORUZ… Olayın takipçisiyiz Basın Açıklamamız:
Sağlıkta Şiddete En Ağır Cezalar Verilmeli

Değerli Basın Mensupları;
Salgın döneminde şifa dağıtmak için tüm gücüyle hizmet üreten sağlık çalışanlarına insanlıktan nasibini almamışlar tarafından saldırılar bitmek bilmiyor.
Son olarak Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Dahiliye Uzmanımız Doktor Fatma Akyel, bir hasta yakının şiddetine maruz kalmıştır. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
Şu günlerde bu yaşananları görünce ne söylenecek sözlerin bile anlamı kalmıyor. Anlaşılıyor ki sağlıkta şiddetin sonu anında hapis olmadığı sürece bu vahşetinde sonu gelecek gibi durmuyor.
Geçtiğimiz yıl TBMM’de sağlıkta şiddete yönelik bir düzenleme hayata geçmiştir ama görülüyor ki, bu düzenleme uygulamada hayata geçmemiş, düzenlemenin yaptırımları hissettirilememiştir.
Bu nedenle sağlık kurum ve kuruluşlarının sıfır toleranslı alan ilan edilmesi önerimiz süratle hayata geçirilmelidir.
Buradaki herhangi bir suçun ertelemesi, paraya çevrilmesi imkansız hale getirilerek hapis cezası ile cezalandırılması gereklidir.
Salgın sürecinde bile böylesine korkunç olayların yaşanması yaptırımların ne kadar ağır olması, tedbirlerin en üst seviyede alınması gerektiğini göstermektedir.
Kınamakla, unutmakla ve münferit bir olay gibi görmekle bu şiddetin ne sonu gelir ne de çalışan kendini güvende hisseder.
Hastaları hayata tutunmaya çalışırken kendi hayatını kaybetme endişesi yaşamalarına sağlık çalışanlarının artık tahammül edecek sabrı kalmamıştır.
Virüsle mücadele mümkündür ama bu şekilde sağlıkta şiddete karşı mücadele etmek imkansızdır.
Bu nedenle bir kez daha vurguluyoruz; sağlıkta şiddete ağır yaptırım, kesin çözüm için en kısa sürede somut adım atılmalıdır. İnsanlıktan çıkmış barbarlara en ağır cezalar verilmelidir. Şiddete uğrayan Doktor hanıma tekrar geçmiş olsun ve acil şifalar diliyorum Cengiz Büyükkapucu Türk Sağlık Sen Kastamonu Şb bşk

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil