Kastamonu Valisi Avni Çakır’ın Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı

23.07.2021
Türk basını ilkeli, tarafsız gazetecilik anlayışı içerisinde  haber akışını  seri  ve  güncel olarak kamuoyu ile paylaşarak,  halkımızın haber alma hakkını başarı ile yerine getirmektedir.
Dünyada yaşanan değişim ve gelişmeleri  yazılı, sözlü, işitsel olarak anında kamuoyu ile paylaşan yerel basınımız, ülke genelinde yaşanan olaylar karşısında milli iradeye ve demokrasiye  sahip çıkarak doğru, tarafsız, kişisel haklara saygılı habercilikle her daim halkımızın yanında olmuştur. Devlet kurumları ile halkımız arasında iletişimi sağlayarak çeşitli projelerin hayata geçirilmesi noktasında  gerekli duyarlılığı gösteren, tarih, kültür ve turizm gibi birçok değerimizi dünyaya tanıtan basınımız,  ilimizin ve  ülkemizin  önemini kat kat arttırmakta, ekonomimize  büyük katkılarda bulunmaktadır.
24 Temmuz tarihi,  kamu ve toplum  yararına görev yapan basın mensuplarına ve  doğru haberciliğe verilen önemin bir ifadesidir. Ayrıca  bu tarih, devlet-millet-kamuoyu  arasındaki  güçlü iletişimin de  güvencesi olmuştur. Ülkemizde yaşanan salgın hastalıklar, ihanet hareketleri gibi birçok olayların bertaraf edilmesinde en büyük rolü oynayan değerli basınımızın tüm mensuplarına sonsuz teşekkür ediyorum.
Bugün biz hep birlikte başardık, yarınlara daha sağlıklı, daha da güçlü olarak yürüyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm basın mensuplarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutluyor; yerel, ulusal ve uluslararası arenada mesleğini başarı ile  icra eden gazetecilerimize aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu günler diliyorum.
                                                                                                                Avni ÇAKIR
Vali    

Yorumlar

İlginizi çekebilir

VALİ’DEN ÇAĞRI

VALİ’DEN ÇAĞRI

Hazır Site by Uzman Tescil